Все о приказе МОЗ № 494Обмен медсестринским опытом

Расскажите, как вы работаете, узнайте как работают другие
Ответить Пред. темаСлед. тема
Аватара пользователя
Автор темы
Анна Семчишина
Всего сообщений: 27
Зарегистрирован: 27.02.2014
В медицине с: 2010
Должность: Главный редактор журнала "Довідник головної медичної сестри"
Откуда: Киев, Украина
Контактная информация:
 Все о приказе МОЗ № 494

Сообщение Анна Семчишина »

Октябрьский номер журнала "Довідник головної медичної сестри" (№ 10/2015) посвящен новому нормативному документу по наркотикам № 494.

Вот ссылка на содержание номера http://medsprava.com.ua/mcfr-zdorovja/o ... yi_sestri/

Изображение

Читайте у жовтні:
Нові нормативні акти у сфері охорони здоров’я
Орієнтовна циклограма діяльності головної медичної сестри на четвертий квартал
Не забудьте зробити у жовтні
Нові вимоги до поводження з медичними відходами
Роботи з розвантаження кисневих балонів, їх доставка до кисневого пункту та підключення до кисневої рампи
Інформаційний лист для хворого або особи, яка здійснює за ним догляд (члена сім’ї, опікуна або піклувальника), про правила поводження з препаратами наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, недопущення їх використання не за медичним призначенням
Ведемо документацію щодо обігу наркотичних засобів за новими правилами
Обіг наркотичних лікарських засобів: новації законодавства
Розроблення локального наказу з організації лікувального харчування
Технологічна картка медичної сестри з дієтології
Технологічна картка працівника кухні
Технологічна картка шеф-кухаря
Технологічна картка кухаря харчоблоку
Технологічна картка молодшої сестри — буфетниці
Безпека медичних працівників та пацієнтів при проведенні інвазивних процедурПерелік зразків документів та довідкових матеріалів, наведених у журналі
Вимоги до мікроклімату в приміщеннях
Вимоги до поводження з медичними відходами
Вимоги до приміщень для тимчасового зберігання медичних відходів
Відомість відпуску раціонів харчування хворим
Відомість обліку відпуску відділенням раціонів харчування
Дані про наявність хворих, які перебувають на лікувальному харчуванні
Журнал з контролю якості готової їжі (бракеражний)
Запобігання порізам та уколам медичних працівників під час виконання посадових обов’язків
Інформаційний лист для хворого або особи, яка здійснює за ним догляд (члена сім’ї, опікуна або піклувальника), про правила поводження з препаратами наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, недопущення їх використання не за медичним призначенням
Локальний наказ «Про удосконалення організації лікувального харчування»
Меню-розкладка
Методологія системи лікувального харчування хворих
Положення про групу нутріціологічної підтримки
Положення про організацію діяльності сестри медичної з дієтичного харчування
Реєстру рецептів (ф-3), за якими відпущені наркотичні засоби і психотропні речовини
Розповсюдженість гепатиту С серед різних груп населення
Система маркування медичних відходів
Склад і мінімальні площі приміщень
Спеціальний рецептурний бланк форми № 3 (ф-3) для виписування наркотичних та психотропних лікарських засобів
Технологічна картка кухаря харчоблоку
Технологічна картка медичної сестри з дієтології
Технологічна картка молодшої сестри — буфетниці
Технологічна картка працівника кухні
Технологічна картка шеф-кухаря
Форма первинної облікової документації № 129-10/о «Журнал обліку повернутих зі створених стаціонарів вдома препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів»
Форма первинної облікової документації № 129-6/о «Журнал обліку препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у відділеннях і кабінетах лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я»
Форма первинної облікової документації № 129-7/о «Журнал обліку препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на постах відділень лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я»
Форма первинної облікової документації № 129-8/о «Журнал обліку препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у фармацевтичних (аптечних) закладах»
Форма первинної облікової документації № 129-9/о «Журнал обліку препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у лікувально-профілактичних закладах охорони здоров’я для виконання призначень лікаря в стаціонарних умовах»
Анна ЛЕУС,
главный редактор журнала «Довідник головної медичної сестри»
0 67 238 18 72
gms@mcfr.ua
Реклама
медсестра
 Re: Все о приказе МОЗ № 494

Сообщение медсестра »

Журнал «Довідник головної медичної сестри»дуже цікавий та корисний,але не всі змажуть його придбати та почитати. :(
заробітра плата медичної сестри незавжди дозволяє таку розкіш.... :oops:
Чому на форумі неможна більш докладно обговорити статті журналу? Булоб і цікаво,і корисно,і досвідом поділилися.
Та й дівчатка-медсестрички сюди б підтяглися,поспілкувалися.Адже матеріали журналу-для них.... :Rose:
Гость
 Re: Все о приказе МОЗ № 494

Сообщение Гость »

Модераторы! Пора прекратить рекламу покупки журнала от Семчишиной! Пусть свое фото на сайте знакомств выставляет, а здесь надо четко давать ответы на возникающие вопросы!
Аватара пользователя
Автор темы
Анна Семчишина
Всего сообщений: 27
Зарегистрирован: 27.02.2014
В медицине с: 2010
Должность: Главный редактор журнала "Довідник головної медичної сестри"
Откуда: Киев, Украина
Контактная информация:
 Re: Все о приказе МОЗ № 494

Сообщение Анна Семчишина »

Дякую за приємний відгук про журнал) Ви так гарно попросили, що в мене совість не дозволить Вам не відповісти. Ось невелика консультація представника ДСКН - дуже пізнавальна!

Що є в Наказі нового і корисного?
Насамперед, він скасовує дію наказу МОЗ України від 21.01.2010 № 11 «Про затвердження Порядку обігу наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у закладах охорони здоров'я України» (далі - Наказ МОЗ № 11), зареєстрований в Міністерстві юстиції України 27.05.2010 за № 347/17642.
Цим Наказом затверджено шість форм первинної облікової документації - журналів обліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та інструкцій щодо їх заповнення; інформаційний лист для хворого або особи, яка здійснює за ним догляд про правила поводження з препаратами наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, недопущення їх використання не за медичним призначенням; листок призначень препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів хворим, які отримують лікування в стаціонарних або амбулаторних умовах, і виконання цих призначень.
Також затверджені норми розрахунку обсягів зберігання препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у цілому у закладі охорони здоров’я, а також у розрізі його відділень, постів, кабінетів.
Крім того, внесені деякі зміни до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 19.07.2005 № 360 "Про затвердження Правил виписування рецептів та вимог-замовлень на лікарські засоби і вироби медичного призначення, Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, Інструкції про порядок зберігання, обліку та знищення рецептурних бланків та вимог-замовлень" (далі – Наказ МОЗ № 360).


Які відмінності в формах первинної облікової документації в порівнянні з Наказом МОЗ № 11?
Спершу хочу звернути увагу, що Журнал обліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів в місці зберігання основного запасу лікувально-профілактичного закладу, як і раніше, має відповідати формі додатку 5 до постанови Кабінету Міністрів України від 03.06.2009 № 589 «Про затвердження Порядку провадження діяльності, пов’язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом» (далі – Постанова КМУ № 589).
Наступним іде, так званий, «журнал старших медичних сестер відділень». В новому Наказі - це форма первинної облікової документації № 129-6/о «Журнал обліку препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у відділеннях і кабінетах лікувально-профілактичних закладів охорони здоров’я». В порівнянні з попередньою версією журналу обліку з Наказу МОЗ № 11, новий журнал значно спростився. Крім того, достатньо чітко написані інструкції щодо їх заповнення. Відповідальна особа (старша медична сестра відділення) при отриманні препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів із місця основного зберігання запасу заповнює графи 1-3. При видачі на пости відділення або кабінети, заповнюються графи 4-5. У графі 6 вказується залишок препарату наркотичного засобу, психотропної речовини та/або прекурсору на кожний день заповнення форми.
Наступна форма, так званий, «журнал постових медичних сестер» - форма первинної облікової документації № 129-7/о «Журнал обліку препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів на постах відділень закладів охорони здоров’я». Також цей журнал обліку більш простіший, ніж попередній. Графи 1-3 заповнюються черговими медичними сестрами під час отримання препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин від старшої медичної сестри, а графи 4-8 під час видачі таких препаратів. У графі 9 вказується їх залишок на кожний день заповнення форми. Під час прийому – передачі зміни заповнюються графи 10-11.
Зверніть увагу, в новому журналі обліку відсутні графи «Здано порожніх ампул». В інструкції щодо їх заповнення Ви прочитаєте, що порожні ампули, блістери з-під використаних препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів не вимагають додаткового кількісного обліку та окремої процедури знищення.
Наступні форми зовсім нові – їх не було в Наказі МОЗ № 11, це форма первинної облікової документації № 129-9/о «Журнал обліку препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у лікувально-профілактичних закладах охорони здоров’я для виконання призначень лікаря в стаціонарних умовах» та форма первинної облікової документації № 129-10/о «Журнал обліку повернутих із створених стаціонарів вдома наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів».
Форма № 129-9/о заповнюється безпосередньо при отриманні та видачі особою, відповідальною за облік наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів у закладі охорони здоров'я для виконання призначень лікаря в умовах створеного стаціонару вдома. Також цей журнал обліку простий і зручний для роботи.
Звертаю увагу, що графи 4-9 можуть заповнюватися в лікувально-профілактичному закладі під час отримання наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів самим хворим або особою, яка здійснює за ним догляд (членом сім’ї, опікуном або піклувальником), або під час передачі відповідальною особою з числа працівників закладу, на яку покладаються функції з доставки таких препаратів хворому, якому медична допомога надається в умовах створеного стаціонару вдома або особі, яка здійснює за ним догляд.
Залишок препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин та/або прекурсорів вказується у графі 10 на день заповнення форми.
Журнал обліку повернутих із створених стаціонарів вдома наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів (форма первинної облікової документації № 129-10/о) заповнюється безпосередньо при отриманні повернутих препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів та відразу після знищення таких засобів особою, відповідальною за їх облік у лікувально-профілактичному закладі охорони здоров'я.
Нагадую, що:
- форми Зави про отримання наркотичних засобів, психотропних речовин та/або прекурсорів і виконання призначень лікаря та Заяви про повернення невикористаних залишків наркотичних засобів, психотропних речовин та/або прекурсорів затверджені Постановою КМУ № 333;
- невикористані залишки препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів в лікувально-профілактичному закладі знищуються в установленому Постановою КМУ № 589 порядку.
Ще одне нововведення Наказу - норми розрахунку обсягів зберігання препаратів наркотичних засобів, психотропних речовині і прекурсорів у закладах охорони здоров’я. Розрахунки здійснюються за розробленими формулами окремо для загальних обсягів в цілому по закладу, для відділень, постів, кабінетів, для хоспісів, паліативних відділень та закладів охорони здоров’я, які надають паліативну допомогу.
Щодо Інформаційного листа для хворого або особи, яка здійснює за ним догляд (члена сім’ї, опікуна або піклувальника) про правила поводження з препаратами наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, недопущення їх використання не за медичним призначенням. З таким листом, затвердженим, за рекомендацією ДСКН України, наказом керівника ЛПЗ, вже багато закладів працюють. І ось, нарешті, він затверджений офіційним нормативно-правовим актом МОЗ України.
У Листку призначень препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів хворим, які отримують лікування в стаціонарних або амбулаторних умовах, і виконання цих призначень принципово нічого не змінено.
Ще декілька слів про форми первинної облікової документації. На чисельні вимоги представників фармацевтичних закладів, під час обговорення проекту нового Наказу, Журнал обліку препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у фармацевтичних (аптечних) закладах охорони здоров’я (форма первинної облікової документації № 129-8/о) залишився таким, який був затверджений Наказом МОЗ № 11.
На що потрібно звернути увагу лікувально-профілактичних закладів щодо змін до Наказу МОЗ № 360?
Спеціальні рецептурні бланки форми № 3 (далі – Рецепт), наведені у додатку 8 до Наказу МОЗ № 11, дійсні до повного їх використання.
У випадку, якщо медичним працівником був виписаний Рецепт з порушенням правил, керівник закладу охорони здоров'я зобов'язаний забезпечити своєчасне виписування нового Рецепта для хворого.
Рецепти виписуються на рецептурному бланку форми № 1 (ф-1) та спеціальному рецептурному бланку форми № 3 (ф-3) для виписування наркотичних та психотропних лікарських засобів (додаток 6 до Наказу).
Спеціальні рецептурні бланки форми № 3 (ф-3) виготовляються на папері з відповідними ступенями захисту та є документами суворого обліку.
Вимоги-замовлення на наркотичні (психотропні) лікарські засоби зберігаються протягом п’яти років (не враховуючи поточного року) та підлягають знищенню шляхом, що унеможливлює їх подальше використання, комісією, яка призначається керівником закладу, зі складанням акта знищення, за формою згідно з додатком 2 до Наказу МОЗ № 360.
Анна ЛЕУС,
главный редактор журнала «Довідник головної медичної сестри»
0 67 238 18 72
gms@mcfr.ua
Гость
 Re: Все о приказе МОЗ № 494

Сообщение Гость »

Анна Семчишина, А вы бы не могли наглядно показать как правильно заполняется журнал. Сначала как получили, потом списали, а потом сдали смену. потому что много осталось непонятного при заполнении
Гость
 Re: Все о приказе МОЗ № 494

Сообщение Гость »

Анна Семчишина, При заполнении у старшей сестры, нужно заполнить графы: 1,2,3,6,8. Когда старшая выдает:4,5,6,7,8. Так я понимаю?

А на посту при получении:1,2,3,9; при сдаче смены:9,10,11; при списании:4,5,6,7,8,9: Правильно или что то не так? А в графе 6 Фамилия и имя больного пишем полностью?

У Листку призначень препаратів наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів хворим фамилия, имя доктора и медсестры тоже полностью пишем? Почему то столько вопросов?
Гость
 Re: Все о приказе МОЗ № 494

Сообщение Гость »

Помогите пожалуйста разобраться.
Юлия Викторовна
 Re: Все о приказе МОЗ № 494

Сообщение Юлия Викторовна »

Здравствуйте. И еще хотелось бы подробнее поговорить о процедуре уничтожения неиспользованных остатков, принятых от родственников умерших больных.
Ответить Пред. темаСлед. тема

Быстрый ответ, комментарий, отзыв

Изменение регистра текста: 
Смайлики
:msestra: :proc: :doctor: :sestra: :) :( :ROFL: :oops: :roll: :wink: :shock: :Rose: :sorry: :angel:
Ещё смайлики…
   

Вернуться в «Обмен медсестринским опытом»